PIOTR KNAP

Światło błyskowe daje nieskończenie wiele możliwości w kreowaniu obrazu na zdjęciu, jeżeli połączymy je z najwspanialszym źródłem jakim jest słońce, efekty mogą być oszałamiające. Wszystkich którzy chcieliby zacząć przygodę z łączenia światła błyskowego z zastanym, lub chcą rozwinąć już posiadane umiejętności zapraszam na warsztaty na których przetrenujemy w praktyce jak to działa i z czym się je. Po warsztatach uczestnicy będą w stanie samodzielnie stworzyć ciekawie oświetlony plan zdjęciowy.

Dzień pierwszy, zdjęcia:
1. Od lampy systemowej po generatory dużej mocy. Omówimy i przetestujemy szereg lamp błyskowych różnej mocy, od 100 do 1200 Ws. Dowiecie się kiedy wystarcza zwykła systemówka a kiedy trzeba sięgnąć po coś mocniejszego
2. Czym wyzwolić lampy? Omówimy różne typy wyzwalaczy, te tradycyjne i te umożliwiające wyzwalanie lampy z krótkimi czasami. Zobaczymy co się lepiej sprawdza, filtr szary czy HSS, sprawdzimy czy automatyka lampy jest potrzebna w plenerze.
3. Okiełznać światło, czyli rzecz o modyfikatorach. Sprawdzimy jakie modyfikatory światła najlepiej sprawdzają się w plenerze, jak je dobrać żeby uzyskać pożądany efekt.
4. Słońce, najlepsze źródło światła. Dowiecie się jak wykorzystać słońce jako główne i uzupełniające źródło światła, będziemy łączyć światło dzienne z błyskowym rożnej mocy.
5. Wiele źródeł. Nauczymy się łączyć wiele źródeł światła o różnej mocy i różnie modyfikowanych ze światłem słonecznym tak żeby uzyskać ciekawy i kreatywny efekt.
6. Ringflash Sprawdzimy jak to specyficzne źródło światła wykorzystać w plenerze.7. Efekty specjalne. Kilka sztuczek i gadżetów żeby zdjęcie było ciekawsze.

Dzień drugi, postproces:
1. Czym wywołać plik raw? Omówimy najpopularniejsze wywoływarki rawów, sprawdzimy czym się różnią, jakie są ich słabe i mocne strony.
2. Photoshop, techniki obrabiania zdjęć. Pokażę jak szybko, sprawnie i stosunkowo łatwo obrobić zdjęcie w programie photoshop.
3. Cyfrowy montaż, czyli witaj w krainie fantazji. Pokażę kilka technik montażu zdjęć które pozwolą na nieskrępowaną kreację fotograficzną.
4. Omówienie zdjęć uczestników.

Cena: 900 zł
Termin: 28-29.04.2014*
Miejsce: Warszawa
Ilość osób: z uwagi na komfort pracy posiadamy maksymalnie 10 miejsc.